S.S.S

Silva Metodu, Meksika asıllı Amerikan vatandaşı Jose Silva (1914-1999) tarafından geliştirilmiş olan, kişinin “sadece zihnini kontrol ederek” çok daha iyi bir yaşama ulaşmasını sağlayan bir metodolojidir.


Metod
kelimesi, “belirli bir hedefe ulaşmak üzere uygulanan planlı ve aşamalı teknikler bütünü” olarak tanımlanır. Silva Metodu teknikleri 22 yıl boyunca (1944-1966) araştırılmış, beynin ve zihnin çalışma biçimini esas alan ve bilimsel temellere dayanan bir sistemdir. Metod, ilk eğitimin verildiği 1966 yılından bugüne Silva Corporation tarafından sürekli geliştirilmekte ve güncellenmektedir.


Silva Metodu
teknikleri herhangi bir inanç sistemine dayanmaz. Metod insanı temel alır. Hedef olarak da insanın, zihninin potansiyelini keşfetmesini esas alır.

Bilişsel olarak sağlıklı olan herkes Silva Metodu eğitimine katılabilir. Herhangi bir cinsiyet, eğitim seviyesi, meslek veya yaş sınırlaması yoktur.

7-14 Yaş arası çocuk ve gençler, kendilerine özel olarak hazırlanmış olan Silva Gençlik (Silva Youth) eğitimine katılabilir. 14 yaşın üzerindeki herkes Silva Metodu eğitimi alabilir.

Silva Metodu iki ana bölümden oluşur: Silva Yaşam Sistemi ve Silva Sezgi Sistemi. 2.5 günlük eğitim bu iki bölümü de içerir.

Silva Yaşam Sistemi (SYS) Metodun temel tekniklerini içerir. Bu nedenle öncelikli olarak alınmalıdır. Ancak Silva Sezgi Sistemi (SSS) isteğinize bağlıdır. Önce SYS eğitimini alıp, ileride dilediğiniz bir zaman SSS eğitimine katılabilirsiniz. Sadece SSS eğitimi, temel teknikleri almayan öğrencilere verilmemektedir.

Eğitimler Cuma günü başlar ve toplam 2.5 gündür. Ajanda şu şekildedir:

Cuma 15:00 – 21:00 (Silva Yaşam Sistemi)

Cumartesi 09:00 – 17:30 (Silva Yaşam Sistemi-devam)

Cumartesi 17:30-20:30 (Silva Sezgi Sistemi)

Pazar 09:00 – 20:30 (Silva Sezgi Sistemi-devam)

Yeterlidir. Bir kez eğitime katılıp Silva Mezunu olduktan sonra dilerseniz çok cüzi ücretlerle daha sonra düzenlenen eğitimlere tekrar niteliğinde katılabilirsiniz.