Tam adıyla “Silva Zihin Kontrol Metodu”, Meksika kökenli Amerikan vatandaşı Jose Silva tarafından geliştirilen ve dışarıdan herhangi bir desteğe, yönlendirmeye, danışmanlığa, müdahaleye ihtiyaç olmaksızın kişinin “sadece zihnini kullanarak” yaşamını çok daha iyi bir seviyeye taşımasına olanak tanıyan teknikler bütünüdür.

1944-1966 yılları arasında 22 yıl süren yoğun araştırmalarla geliştirilen metot, bugün bilinen bir çok popüler kişisel ve ruhsal gelişim tekniğinin temeli niteliğindedir.

Zamanının çok ötesinde bir vizyonla ortaya çıkan ve 1966 yılından beri kurumsal olarak dünya çapında verilmekte olan Silva Metodu, hali hazırda 86 ülkede aktiftir. Milyonlarca mezunu olan metot, 37 farklı dile çevrilmiş ve 53 üniversitede ders olarak okutulmuştur.

Silva Metodunun, Martı kitabının yazarı Richard Bach, yazar Louise Hay, Psikolog Wayne Dyer, Onkolog Carl Simonton gibi dünyaca ünlü bir çok mezunu vardır.

Merkezi Amerika Teksas Laredo’da olan Silva Metodunun eğitimleri dünya çapında sadece Silva Metodu Yetkili Eğitmenleri – Certified Silva Method Instructors (CSMI) sertifikalı eğitmenler tarafından verilmektedir.

Metot iki ana seviyeyi içeren blok şeklinde verilmektedir.

Eğitim iki yöntemle verilmektedir:

Eğitimi tamamlayan Silva Mezunlarına tüm dünyada geçerli Uluslararası Silva Mezunu sertifikaları verilir. Mezunlarımız dünyanın herhangi bir ülkesinde verilen Silva Metodu eğitimlerine oldukça sembolik bir ücret ödeyerek tekrar amacıyla katılabilirler.

Silva Metodu, hedefini sizin ‘Yaşamınızın Üstadı Olmanız’ şeklinde özetler. Peki ‘Yaşam Üstadı Olmak’ ne demek, neden önemli?